نرم افزارهای راهکاران ابری همکاران سیستم

راهکاران ابری مجموعه‌ای از نرم افزارهای حسابداری و مالی، فروش، پخش، خرده‌ فروشی، منابع انسانی، مدیریت تولید، حسابداری مدیریت، انبار و تدارکات است. این راهکار متناسب با شرکت‌هایی است که فرایندهای پیچیده‌تری دارند و به سیستمی انعطاف پذیر برای پوشش نیازهای خاص شرکت دارند. مهم نیست کسب و کار‌تان در چه اندازه‌ای است، با استفاده از سبد جامع و یکپارچه محصولات همکاران سیستم (ERP)، می‌توانید همه فرایند‌های سازمان از مالی، انبار و تدارکات، فروش و پخش و دیگر فرایندها را با هزینه‌ای به صرفه، مدیریت کنید. با استفاده از این راهکار، ارتباط بین واحدهای سازمان بیشتر و دقیق‌تر می‌شود، دوباره کاری‌ها کاهش می‌یابد و البته نیازی به تجهیز و نگهداری از زیرساخت هم ندارید.
راهکاران ابری راهکاری به صرفه

از راهکاری به صرفه استفاده کنید

با استفاده از راهکاران ابری همکاران سیستم،‌ نیازی به خرید سخت‌افزار و سرور ندارید و از نرم‌افزاری به‌روز و حرفه‌ای با هزینه‌ای به صرفه برای کسب‌وکار خود بهره می‌برید.
راهکاران ابری استانداردهای امنیتی

داده‌ها را در محیطی کاملا امن نگهداری کنید

راهکاران ابری، اطلاعات شما را با بالاترین استانداردهای امنیتی و در پایگاه داده‌ای امن نگهداری می‌کند.
راهکاران ابری بدون محدودیت جغرافیایی

نرم‌افزارتان را همیشه همراه خود داشته باشید

در هر زمانی و هر مکانی و بدون محدودیت جغرافیایی به نرم‌افزار و اطلاعات کسب‌وکارتان دسترسی دارید.
راهکاران ابری سیستم منعطف

یک سیستم منعطف در اختیار داشته باشید

در راهکاران ابری به تناسب تعداد کاربر و ماژول‌های مورد نیاز حق اشتراک پرداخت می‌کنید و در صورت نیاز می‌توانید تعداد کاربر را تغییر داده، یا ماژول‌های جدید اصافه کنید.

سیستم‌های راهکاران ابری

صفحه HTML با جاوااسکریپت

برخی از مشتریان راهکاران ابری

تجربه مشتریان از به‌کارگیری نرم افزارهای راهکاران ابری همکاران سیستم

Previous slide
Next slide

از زبان مشتری

شرکت دنا بهریز آلومینیوم

شرکت دنا بهریز از مشتریان راهکاران ابری است که توانسته با به‌کارگیری سیستم راهکاران ابری، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های تجهیز و نگهداشت زیرساخت، امنیت بیشتری را تجربه کنند. راهکاران ابری همچنین به دنابهریز کمک کرده است کنترل بیشتری روی فرایندهای کسب‌و‌کار داشته باشند. در این ویدئو تجربه استفاده از راهکاران ابری را از زبان آقای جهانگیر؛ مدیرمالی شرکت دنا بهریز بشنوید.

شرکت دنا بهریز آلومینیوم

شرکت دنا بهریز از مشتریان راهکاران ابری است که توانسته با به‌کارگیری سیستم راهکاران ابری، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های تجهیز و نگهداشت زیرساخت، امنیت بیشتری را تجربه کنند. راهکاران ابری همچنین به دنابهریز کمک کرده است کنترل بیشتری روی فرایندهای کسب‌و‌کار داشته باشند. در این ویدئو تجربه استفاده از راهکاران ابری را از زبان آقای جهانگیر؛ مدیرمالی شرکت دنا بهریز بشنوید.

شرکت آرتان پترو کیهان

راهکاران ابری به شرکت آرتان پترو کیهان کمک کرد تا بر اساس اطلاعات دقیق و یکپارچه، گزارش‌های مدیریتی موردنیاز خود را تهیه کند. این شرکت با استفاده از راهکار ابری همکاران سیستم توانست با هزینه‌ای مناسب، سیستم نرم‌افزاری مورد نیاز خود را پیاده سازی کرده و بدون هیچ محدودیتی، در هر لحظه به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. در این ویدئو تجربه استفاده از راهکاران ابری را از زبان آقای حیدری؛ مدیر مالی آرتان پترو کیهان بشنوید.
تماس:09373462090

سوالات متداول

در صورتی که مشتریان راهکاران ابری(هزینه یکسال حق اشتراک)را یکجا و نقدی پرداخت کنند،از یک ماه تخفیف زمانی بهره مند میشوند.(11 ماه پرداخت سرویس به صورت نقدی را در اول انجام دهد و 12 ماه سرویس بگیرید)یا نکته مهم این است که قیمت 11 ماه با قیمت گذاری زمان پرداخت حق اشتراک است و افزاریش قیمت مشمول این مشترکان نمیشود.

سیستم دفتر کل به صورت استاندارد و با 3 سطح تفضیل ارائه خواهد شد.در صورت نیاز مشترک به 3 سطح تفضیل بیشتر نیاز به تهیه گزارش شناخت است و با تایید گزارش شناخت در ستاد فروش،3 سطح تفضیل اضافه نیز قابل فروش است.

بله،ردیابی کالا در انبار ار فیچر هایی است که همانند راهکارن on premise برای مشتری قابل کنترل کردن تا 5 عامل ردیابی در تعریف کالا است.ولی با توجه به پیچیدگی هایی که در استقرار تعریف دو عامل به بالاتر ایجاد خواهد کرد،چنانچه مشتری نیاز به بیش از یک عامل داشته باشد باید گزارش شناخت آن بررسی شده و تایید ستاد فروش گرفته شود.

در صورت نیار به ارائه سند یا خروجی مورد نیاز سند،امکان ارائه جبران خدمات به صورت تکی امکان پذیر است.

خیر راهکاران ابری به دلیل سیاست به صرفه بودن از فرایند هایی که پیچیدگی ایجاد کنند اجتناب میکند لذا همواره راهکارهای استاندارد به مشترکان ارائه میشود.

بله،در حال حاضر در راهکاران ابری فقط وب سرویس دفترکل،وب سرویس دریافت و وب سرویس فروش اینترنتی ارائه میشود.تعداد اسناد یا تعداد تراکنش ها باید توسط ستاد فروش بررسی گردد.

بله، در حال حاضر در راهکاران ابری فقط وب سرویس دفتر کل وب سرویس دریافت و وب سرویس فروش اینترنتی ارائه میشود . تعداد اسناد یا تعداد تراکنشها باید توسط ستاد فروش بررسی گردد.

ساخت گزارشات با ابزار قدرتمند کاوشگر قابل تهیه و در چارچوب مشخص قابل شخصی سازی است. بخشی از گزارشهای خاص فرمتهای چک و فرمتهای چاپی حسابداری در فاز استقرار مطابق نیاز مشترک طراحی شده و بارگذاری خواهند شد. با ویژگی امکان طراحی گزارشات توسط ابزار Report‏ ‏Builder که همه کارشناسان راهکاران با آن آشنایی دارند برای تمام مشتریان Cloud فراهم شده و تمام کارشناسان میتوانند به سیستم راهکاران مشتریان متصل شده و با در نظر گرفتن تمام نکات امنیتی تغییرات لازم در طراحیهای خود را تغییر داده و از داخل خود سایت مشتری تست نمایند یا گزارشات خود را مستقیما با ابزار Report Builder در سیستم مشتری بارگذاری نمایند.

در سرویس Saas مشترک به ازای هر سیستم و متناسب با تعداد کاربر درخواستی ارائه ۱ کاربر به ازاء هر ماژول اجباری است حق اشتراک ماهانه را پرداخت خواهد کرد این هزینه شامل حق استفاده از نرم افزار پشتیبانی و زیر ساخت است همچنین فاکتورهای دوره اشتراک هر ۳ ماه صادر می شود.

در اسناد راهکاران فقط اطلاعات مربوط به تغییر وضعیت استاد ثبت کننده استاد و آخرین ویرایش کننده نگهداری میشود. در برخی از سیستم ها مانند سیستم دفتر کل ، اسناد حذف شده نیز لاک میشوند. اما تمام اطلاعات و تغییراتی که توسط کاربران به وجود می آیند لاگ نمی شود.

در راهکاران فقط اطلاعات حساس مانند ورود و خروج کاربران تغییر در دسترسی کارکنان ورود ناموفق و سایر رویدادهای امنیتی لاگ می شود .

استفاده از قابلیت های سیستم و تنظیمات برای ورود اطلاعات به روی موبایل کاربسیار سختی است. نرم افزار راهکاران ابری قابلیت کار کامل به روی بستر موبایل را ندارد اما بخشی از عملیات کلی قابل استفاده است و قابلیت ارائه نرم افزارها بر روی سیستم عامل ویندوزی و با آخرین نسخه از مرورگر Google chrome10+  وجود دارد .‏

تیم استقرار این گزارش را برای مشترک ساخته و قابلیت قراردادن در سیستم از طریق UI سیستم وجود دارد و کنترل ساختار توسط سیستم انجام خواهد شد با کمک ابزار جدید این کار از قبل بسیار ساده تر است و تمام تغییرات مد نظر مشتری قابل اعمال روی گزارشات هم هست.

از سوی دیگر با مدل mapping جدید گزارشات امکان تغییر گزارشات پیش فرض سیستمی بدون ایجاد تاثیر در رویه های Cloud نیز وجود دارد.

به صورت پیش فرض مشتریان لازم است پاسخ بالغ بر ۸۰ درصد نیازهای گزارشی خود را از فرمت های استاندارد بگیرند ۲۰ درصد باقی مانده شامل موارد مرتبط با فرمتهای چاپی و برخی گزارش های خاص میباشد اما با توجه به اینکه تغییر در گزارشات ممکن است نیاز کسب و کار با تغییرات کسب و کار مشتری باشد،با توجه به قابلیت اضافه شده و ساده سازی ساخت گزارشات در قرارداد های پشتیبانی،از این پس با اعلام درخواست مشتری و پرداخت هزینه بصورت فاکتوری،امکان ساخت و بارگذاری گزارشات اضافی در سیستم وجود دارد.

کلیه راهکارهای ابری و تحت وب نیاز به اینترنت دارد و در صورت قطع بودن اینترنت قابل استفاده نیست. (به صورت آفلاین نیز قابل استفاده نیست)

پیشنهاد میشود برای اینکه مشترکان به این مشکل برنخورند از دو ISP اینترنت گرفته که بتوانند به صورت جایگزین از زمان قطعی هر کدام استفاده کنند. هم چنین به مشترکان پیشنهاد می شود، که از شبکه اینترانت ملی به عنوان یکی از راهکارهای با سرعت بالا و بدون قطعی بهره ببرند با توجه به اینکه در قطعی اینترنت سال ۹۸ علی رغم وجود قطعی اینترنت مشتریان راهکاران ابری از سیستم استفاده می کردند.

بله تمامی گزارشهای قانونی در محصول قابل دریافت است .

 

مدیران شرکت به راحتی میتوانند با استفاده از گزارشات ساده، تحلیلی و یا مقایسه ای هر یک از ماژولها گزارش مورد نیاز را استخراج و استفاده کنند از طرف دیگر گزارشات مورد نیاز مشترکان با ابزار قدرتمند کاوشگر نیز قابل تهیه است و اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل نیز می توانند مطابق نیازشان گزارشات مورد نیاز را از کاوشگر استخراج نمایند.

کانورت با تمام ابزارهای استاندارد مشابه On Primise با در نظر گرفتن فرایند مشخص شده ستان قلی، قابل انجام است ابزار کانورت و Excel برای کانورت از راهکاران به راهکاران ابری نیز راهکاری با پشتیبانی فنی مشخص شده است و در حال پیش برد است. غیر از موارد فوق، برای سایر اطلاعات میتوان از درگاه import & Exort سیستم استفاده کرد.

امکان ارائه وب سرويس ثبت سند حسابداری در دفتر کل دریافت در ماژول دریافت و پرداخت و وب سرویس فروش اینترنتی در ماژول خرده فروشی وجود دارد. یکپارچگی توسط مشترک با مشاوره تیم استقرار همکاران سیستم قابل پیشبرد است.

سایر وب سرویسها در حوزه فروش و انبار در حال حاضر ناقص است و تولید خواهد شد ازمان تحویل هنوز مشخص نشده است ولی اگر مشتری خصوصا مشتریان قدیمی نیاز داشته باشند و بخواهند حتما به صورت ابری سرویس بگیرند از طریق راهکاران ابری با سرویس laas می توان به نیاز این مشتریان در شرکت ایر آمد پاسخ داد .

خیر با توجه به اینکه فرایار ابزار مدیریت کسب و کار راهکاران و مختص کسب و کارهای بزرگ است و استفاده از آن علاوه بر پیچیدگی در فرایند استقرار نیاز به زیر ساختهای قدرتمند دارد. در راهکاران ابری ارائه نمی شود.

تمدید مشتریان با آخرین تعرفه قیمت راهکاران ابری در پورتال ارائه خواهد شد و در صورتیکه مشترک ۴ فاکتور همزمان را نقدی پرداخت کند ۱۰ درصد تخفیف نقدی خواهد گرفت. در ابتدای بهمن ماه هر سال تعرفه قیمت سال بعد مشخص خواهد شد که از اول بهمن ماه اجرایی شود برای مشتریانی که یکساله پرداخت کرده اند و در انتهای سال باید تمدید سال بعد را انجام دهند

عوامل موثر در قیمت گذاری هر سال در راهکاران ابری بر اساس پارامترهای قیمت پشتیبانی تورم سالانه و هزینه های سخت افزار زیر ساخت اینترنت نگهداشت و به همراه تمامی عوامل موثر در قیمت گذاری محصولات همکاران سیستم است که قیمت سال محصول را مشخص میکند.

خیر حق اشتراک خریداری شده مخصوص یک شرکت است و دیتا و دسترسی به شرکتی که با همکاران توافق نامه امضا شده دارد تعلق دارد و قابل جابجایی نیست .

بله، مشتریان قدیمی همکاران سیستم که پشتیبانی داشته و در سگمنت راهکاران ابری قرار دارند. و نیاز محدود کننده ای در حوزه نرم افزارهای ابری و یا کانورت ندارند در مذاکرات آپگرید، راهکاران ابری می تواند به این مشتریان ارائه شود.

تمامی محصولات با متریکهای راهکاران به جز راهکاران پلاس قابل ارائه در راهکاران ابری است.محصولات سطح ۱ راهکاران میتواند به مشترکین ابری ارائه شود:

فروش: تا ۴ مرکز فروش انبار کالا ضربدر اخبار تا ۱۰۰ هزارتا

جبران خدمات تا ۵۰۰ تا کارمند فعال

دارایی ثابت: تا ۱۰ هزار پلاک دارایی

خرده فروشی: تا ۱۰ فروشگاه

بهای تمام شده: تا ۱۰ مرکز هزینه تولیدی

کنترل تولید :تا ۱۰ مرکز کاری

کارگزینی: تا ۵۰۰ کارمند فعال

پذیرش و توزین: تا ۲ باسکول

بله با اعلام IP محل در قالب نامه به پشتیبانی فنی همکاران سیستم میتوان کاربران را به استفاده در آن مکان محدود کرد.

در حوزه laas در شرکت ابرآمد این سیاست مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید