X
تاریخ ایجاد:1398/08/21 10:59:00 ق.ظ
تعداد بازدید:465

اصلاح آیین نامه اجرایی ماده (134) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم شماره: 97440/ت 50691ﻫ تاریخ: 1393/8/26

آیین نامه اجرایی ماده (۱۳۴) اصلاحی قانون مالیات­ های مستقیم موضوع تصویب­ نامه شماره ۳۳۲۱۹/ت 27260ه مورخ 10/7/1381به شرح زیر اصلاح می ­شود:

1. در ماده (۱) عبارت ‹‹مهد کودک­ ها در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها›› قبل از عبارت «مدارس ابتدایی» و حرف «و» بعد از عبارت «فنی و حرفه ­ای» اضافه و عبارت «غير انتفاعی/غیر دولتی» جایگزین عبارت «غیر انتفاعی» و دو تبصره به عنوان تبصره های (۳) و (۴) به شرح زیر به ماده مذکور اضافه می گردد:

تبصره 3 مدارس: واحدهای آموزشی و پرورشی دارای مجوز از وزارتخانه ذی ­ربط که آموزش های رسمی شامل پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه­ای، پیش دانشگاهی و مدارس از راه دور می باشند که مطابق دوره ­های تحصیلی خدمات آموزش ارائه می نمایند.

 تبصره 4. منظور از مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی/غیر دولتی مؤسساتی است که براساس مجوز وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حسب مورد و آیین نامه تأسیس مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی/غیر انتفاعی تأسیس و به برگزاری دوره­ های آموزشی نسبت به صدور گواهینامه مورد تأیید وزارتخانه های یاد شده در مقاطع تحصیلی دانشگاهی اقدام می نمایند.

2. متن زیر به عنوان تبصره به ماده (۲) الحاق می گردد:

تبصره: درآمد مؤسسات نگهداری معلولین ذهنی یا حرکتی در خصوص اشخاصی که بر اثر ضایعات جسمی یا روانی یا ذهنی یا توام به صورت دایم دچار اختلال سلامت و کارایی شده اند از جمله سالمندان ناتوان که توسط کمیسیون پزشکی سازمان بهزیستی معلول شناخته می شوند و به صورت روزانه یا شبانه روزی از اشخاص مزبور نگهداری می نمایند و همچنین ارائه خدماتی نظیر خدمات آموزشی و پزشکی و توانبخشی مؤسسات مزبور در داخل مرکز یا با اعزام نیرو به محل زندگی معلول جزیی از فرایند نگهداری محسوب و از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.

3.  در ماده (۲) عبارت «وزارت ورزش و جوانان» جایگزین عبارت سازمان «تربيت بدنی» و دو تبصره به عنوان تبصره های (۱) و (۲) به شرح زیر به ماده مذکور اضافه و تبصره قبلی حذف می گردد:

تبصره 1. درآمد باشگاه­ ها و مؤسسات ورزشی دارای مجوز از مراجع ذی ­ربط از محل تبلیغات، نقل وانتقال یا معاوضه ورزشکار، فروش لوازم متضمن نشان و یا مشخصات باشگاه و مؤسسه ورزشی و همچنین کمک ­های دریافتی آن ها از دولت و یا مؤسسات دولتی برای انجام خدمات ورزشی, درآمد ناشی از فعالیت ورزشی تلقی می­ گردد. سایر فعالیت ­های اقتصادی باشگاه ­ها و مؤسسات مذکور و نیز فعالیت ­های ورزشی فاقد مجوز مشمول مالیات می ­باشند.

تبصره 2. کلیه درآمد فدراسیون بین المللی و فدراسیون­ های ورزشی و کمیته ملی المپیک ناشی از برگزاری مسابقات ورزشی در ایران نیز از معافیت مندرج در این ماده برخوردار است.

معاون اول رئیس جمهوری

اسحاق جهانگیری


  1. در ماده (۱) عبارت ‹‹مهد کودک­ها در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها›› قبل از عبارت «مدارس ابتدایی» و حرف «و» بعد از عبارت «فنی و حرفه­ای» اضافه و عبارت «غير انتفاعی/غیر دولتی» جایگزین عبارت «غیر انتفاعی» و دو تبصره به عنوان تبصره های (۳) و (۴) به شرح زیر به ماده مذکور اضافه می گردد: حامی حسابدار حرفه ای , سامانه حسابداران ایران , سامانه استخدام حسابدار , بانک اطلاعاتی حسابداران , سایت آموزش حسابداری , اخبار حسابداری ایران 

اطلاعات تماس

09032672090 ، 09022672090 ، 09022682090

تمامی شماره ها دارای واتس آپ و تلگرام میباشند

جهـت کسب اطلاعـات حامی حسابدار حرفه ای از طریق بارکد زیر اقدام نمایید

شبکه های اجتماعی:

فیس بوک اینستاگرام info@negareshhi.com

دی ان ان