X
تاریخ ایجاد:1398/02/14 11:56:00 ق.ظ
تعداد بازدید:844

ایجاد بارکد در اکسل

روش تولید بارکد با استفاده از فونت بارکد

یکی از ساده‌ترین روش‌های تولید و بکارگیری بارکد استفاده از فونت بارکد می‌باشد. فونت بارکد در واقع نحوه نمایش و ظاهر محتوای سلول را تغییر داده و به بارکد تبدیل می‌نماید و مقدار آن را تغییر نمی‌دهد. این ویژگی، مزیتی به این روش می‌افزاید که به راحتی می‌توان از این بارکد در قسمت‌های دیگر نرم‌افزار مانند جستجو و یا گزارش‌گیری استفاده نمود.
از اینجا فونت را دانلود کنید.

/Portals/0/font%20barcod.TTF
 

۱- تولید یک بارکد :

در یک یا چند سلول محتوای مورد نظر را که قصد دارید آن‌ها را تبدیل به بارکد نمایید، وارد کرده و از تب Home قسمت Font ، یکی از فونت‌های بارکد را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که محتوای سلول‌ها بصورت بارکد ظاهر خواهند شد.
 

۲- خواندن بارکد :

اگر یک دستگاه بارکدخوان را بر روی یک بارکد بگیریم در حالی که یک فایل اکسل بر روی کامپیوتر باز باشد ، اطلاعات بارکد بر روی سلول‌های اکسل خواهد نشست. اطلاعات اولین بارکد اسکن شده در سلول انتخابی بطور خودکار درج خواهد شد و بارکدهای بعدی به ترتیب بر روی سلول‌های بعدی قرار خواهند گرفت و این ساختار (که یکی از ویژگی‌های درج داده در بانک اطلاعاتی می‌باشد) که رکورد‌های اطلاعاتی باید به ترتیب در ردیف‌های متوالی بنشیند یک مزیت در موقع استفاده از بارکدخوان در نرم‌افزار اکسل محسوب می‌شود. 

در ستونa شماره را برای بارکد خود وارد کنید.وسپس سلول b2 را انتخاب کنید و فرمول a2= را  وارد نماید .

سلول b2  را انتخاب نمایید مطابق عکس زیر و فونت سلول را تغییر دهید.  مطابق عکس زیر

 سپس بارکد اول در سلول B2 بر اساس داده های A2 ایجاد می شود. سپس شما باید Fill Handle را بکشید تا تمام بارکدها را دریافت کنید. تصویر را ببینید:

 


اطلاعات تماس

09032672090 ، 09022672090 ، 09022682090

تمامی شماره ها دارای واتس آپ و تلگرام میباشند

جهـت کسب اطلاعـات حامی حسابدار حرفه ای از طریق بارکد زیر اقدام نمایید

شبکه های اجتماعی:

فیس بوک اینستاگرام info@negareshhi.com

دی ان ان