X
تاریخ ایجاد:1398/01/20 09:09:00 ق.ظ
تعداد بازدید:1910

10 ترفند اکسل

10 ترفند حرفه‌ای اکسل 

1- فقط با یک کلیک همه سلولها را انتخاب کنید

شما ممکنه طریقه انتخاب همه با استفاده از میانبر Ctrl + A را بدانید، اما افراد کمی هستند که می‌دانند با فقط یک کلیک بر روی دکمه کنج، همانطور که در اسکرین‌شات زیر می‌بینید، همه داده‌ها را می‌توان در یک ثانیه انتخاب نمود.

 

۲- باز کردن دسته‌ای فایل‌های اکسل

بجای باز کردن فایل‌ها بصورت تک به تک، شما می‌توانید با انتخاب چند فایل و سپس فشردن Enter همه فایل‌ها را بطور همزمان باز کنید

 

۳٫ جابه جایی بین شیتهای مختلف اکسل

زمانی که شما چند spreadsheet باز دارید می‌توانید با استفاده از Ctrl + Tab بین آن‌ها سوئیچ کنید. با این قابلیت شما می‌توانید در سایر برنامه‌ها از جمله فایرفاکس نیز بین سربرگ‌ها سوئیچ کنید.

۴٫ ایجاد یک منوی میانبر جدید

به طور کل سه میانبر در منوی بالا وجود دارد، Save، Undo Typing و Repeat Typing. با این حال اگر شما بخواهید از میانبرهای بیشتری مانند Copy و Cut‌ استفاده کنید می‌توانید به روش زیر انجام دهید:

 

File->Options->Quick Access Toolbar

و سپس Cut‌ و Copy را از ستون سمت چپ به راست اضافه نموده و Save را بزنید. حال شما دو میانبر بیشتر در منوی بالا می‌بینید.

5 افزودن یک خط مورب به یک سلول

کلیک راست کردن در محدوده مورد نظر و انتخاب format cell  و سپس از تب Border انتخاب

 

6 تولید یک مقدار منحصربه فرد در یک ستون

شما از عملکردهای فیلتر آگاهی دارید اما افراد کمی هستند که از فیلتر پیشرفته (Advanced Filter) استفاده می‌کنند. زمانی که شما می‌خواهید از مقادیر منحصر به فرد داده‌های یک ستون کپی بگیرید می‌توانید آن ستون را انتخاب نموده و به Data -> Advanced بروید. مطابق تصویر یک پنجره برای شما باز می‌شود که باید گزینه دوم Copy to another location را انتخاب کنید و سپس در مستطیل قرمز دوم شکل زیر ستون مقصد را انتخاب کنید. در این مثال سن‌های منحصر به فرد می‌توانند از ستون C به ستون E کپی شوند. فراموش نکنید که باید حتما Unique records only را انتخاب کنید.


7-محدود نمودن ورودی با استفاده از Data Validation

به منظور وارسی داده‌های ورودی پیش از ذخیره‌سازی باید ورودی را محدود نموده و پیشنهاداتی را برای مراحل بعدی ارائه کنیم. بطور مثال، سن در این صفحه بایستی فقط عدد وارد شود و همه افراد مشارکت‌کننده بین ۱۸ الی ۶۰ سال سن داشته باشند. برای اطمینان از اینکه داده‌های ورودی خارج از این بازه نباشند، به Data->Data Validation->Setting رفته و شرایط مدنظر را وارد نمایید. به سربرگ Input Message بروید تا توصیه‌هایی از جمله “لطفا سن خود را به عدد و در بازه ۱۸ الی ۶۰ وارد نمایید”. زمانی‌که کاربری اشاره‌گر ماوس خود را وارد این قسمت کند این توصیه برای آن‌ها نمایش داده می‌شود و زمانی‌که داده‌های ورودی را به درستی وارد نکنند به آن‌ها هشدار داده می‌شود.

8- جابه جایی سریع با استفاده از Ctrl + Arrow Button

اگر Ctrl را بفشارید و همزمان هریک از کلید‌های جهت کیبورد را فشار دهید، شما می‌توانید از یک گوشه sheet به جهت‌های مختلفی پرش کنید. اگر شما می‌خواهید به خط آخر یک داده بپرید، کافی است از کلید Ctrl به همراه کلید جهت پایین استفاده کنید.

9- ثبت صفر ابتدای عدد

زمانی‌که یک ورودی با صفر شروع شود، اکسل به طور پیش‌فرض صفر را پاک می‌کند. این مشکل می‌تواند به سادگی با استفاده از افزودن یک سینگل کوتیشن (‘) در ابتدار اولین صفر مطابق شکل زیر برطرف شود.

10- یک کلیک برای دریافت اطلاعات بیشتر در نوار وضعیت

اغلب کاربران می‌دانند که چگونه در پایین sheet اکسل اطلاعاتی همچون مقادیر میانگین و مجموع را دریافت کنند. اما آیاد می‌دانید که چگونه می‌توان با کلیک راست بر روی نوار وضعیت پایین اکسل (مطابق شک) اطلاعات بیشتری دریافت نمود؟

 


اطلاعات تماس

09032672090 ، 09022672090 ، 09022682090

تمامی شماره ها دارای واتس آپ و تلگرام میباشند

جهـت کسب اطلاعـات حامی حسابدار حرفه ای از طریق بارکد زیر اقدام نمایید

شبکه های اجتماعی:

فیس بوک اینستاگرام info@negareshhi.com

دی ان ان